گروه مشاوران

محمود نظاری

محمود نظاری

بنیان‌گذار و رئیس هیأت‌مدیره‌ی شرکت «همکاران سیستم»، در رشته‌ی مدیریت در دانشگاه تهران تحصیل کرده است. او که با ایده‌های بزرگ وارد عرصه‌ی کار شد، سیزده سال در حوزه حسابداری و مدیریت مالی در مجموعه‌هایی مانند خاور، پخش البرز و ایران محاسب فعالیت کرده است. باوجود موفقیتش در این حوزه به دلیل آن‌که همواره به دنبال راه‌های نو بود، در سال ۶۲ همکاری‌اش را با پروژه سازمان نوسازی اراضی آغاز کرد.

آشنایی نظاری با رایانه‌های شخصی و تسلطش بر حوزه‌های مالی در کنار هم دلیل خوبی بود تا هیئت‌مدیره سازمان نوسازی اراضی را قانع کند تا از فن‌آوری‌های پردازشی برای محاسبات‌شان بهره برند. تجربه‌ای که نه‌تنها موفق بود، بلکه باعث آشنایی نظاری با همایون حریری شد.

نظاری در سال ۱۳۶۶ در کنار همایون حریری و با یاری شهریار رحیمی، سنگ بنای سازمانی را گذاشت که به بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزاری بخش خصوصی ایران تبدیل‌شده است. از آن زمان تاکنون مدیریت کاریزماتیک، نگاه نوآورانه و ریسک‌پذیری بالا از ویژگی‌های بارز مدیر همکاران سیستم بوده است. نظاری که همکارانش او را فردی باهوش و خلاق، صادق، هیجانی، در عین حال سخت‌گیر و دقیق و گاهی ایده‌آلیست توصیف می‌کنند، در سالیان گذشته روحیه‌ی پرانرژی و پویای خود را در بافت همکاران سیستم تنیده است. نظاری که هم‌اکنون ریاست هیئت‌مدیره همکاران سیستم را بر عهده دارد، از ابتدای پیدایش گروه تا سال ۸۳ مدیرعامل همکاران سیستم بود. در تمام این سال‌ها اشتیاق او به تحول و جست‌وجوی راه‌های نو برای گسترش فعالیت‌های سازمان، در کنار کنترل و اجرایی‌سازی دیگر اعضای هیئت‌مدیره، همکاران سیستم را در مسیر موفقیت حفظ کرده است.