مدیریت پژوهش

زهرا عمرانی

زهرا عمرانی

زهرا عمرانی بیش از ۱۰ سال است که در حوزه کارآفرینی و کارآفرینی اجتماعی فعالیت می‌کند. او کارشناسی خود را در رشته‌ی مهندسی نرم‌افزار گذراند، اما از همان ابتدا به فعالیت‌های اجتماعی و مدنی علاقه‌مند بود و بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی در «خانه پژوهش نواندیش» که در حوزه‌های اقتصادی و کارآفرینی فعالیت می‌کرد، مشغول به کار شد.

او در کنار تجربه‌ی عملی و برای کسب تجربه‌ی علمی درزمینه‌ی مدیریت و کارآفرینی، کارشناسی‌ارشد خود را در زمینه مدیریت اجرایی در دانشگاه علامه‌طباطبایی گذراند و پایان‌نامه‌اش را به «اولویت‌بندی عوامل مؤثر بر کارآفرینی اجتماعی در ایران» اختصاص داد. علاقه‌اش به فعالیت‌های اجتماعی و مدنی که امروز شکل جدی‌تر و حرفه‌ای‌تر به خود گرفته در کنار باورش به اهمیت نقش سازمان‌های مردم‌نهاد در توسعه‌ی اقتصادی و اجتماعی کشور، سبب شد تا برای افزایش دانش و نیز کسب تجارب بین‌المللی در سال ۱۳۸۹ به آمریکا برود تا دومین کارشناسی‌ارشد خود را این بار در رشته‌ی مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد اخذ کند. در آمریکا و هم‌زمان با تحصیل، کار در سازمان‌های مردم‌نهاد را آغاز کرد و پس از فارغ‌التحصیلی به مدت دو سال به‌عنوان پژوهشگر، مشاور و مدیر پروژه در چند سازمان مردم‌نهاد شناخته‌شده آمریکایی فعالیت کرد.

پس از بازگشت به ایران در سال ۱۳۹۳، به‌عنوان مدیر طرح‌های نهادسازی و روابط بین‌الملل «بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان» مشغول به کار شد و هم‌اینک به‌عنوان عضو هیئت‌امنا و هیئت‌مدیره به ترتیب با «مؤسسه آموزشی نیکوکاری رعد» و «بنیاد آراسته» همکاری می‌کند. تدریس کارگاه‌هایی در حوزه مدیریت سازمان‌های مردم‌نهاد ازجمله فعالیت‌های آموزشی اوست.

زهرا عمرانی به علت باور عمیقش به اهمیت الگوسازی و انگیزه‌بخشی از ابتدای پروژه «کارستان» با این پروژه همراه شده است.