گروه مشاوران

حسین اکبری

حسین اکبری

حسین اکبری تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی‌ارشد مهندسی صنایع در دانشگاه صنعتی‌شریف و دانشگاه تهران در سال ۱۳۷۸ سپری کرد. او در سال ۱۳۸۰ به همراه جمعی از دوستانش «گروه پژوهشی صنعتی آریانا» را بنیان‌گذاری کرد. موضوع فعالیت این گروه ارائه خدمات مشاوره، آموزش و نشر مدیریت است. در ادامه، چهار شرکت و یک انتشارات و یک موسسه آموزش عالی از دل آن ایجاد شد.

پس از ۱۴ سال این گروه به بزرگ‌ترین مجموعه خصوصی در خدمات مدیریت تبدیل‌شده است. آریانا با برگزاری بیش از ۵۰ دوره کنفرانس‌های بین‌المللی در حوزه مدیریت و انتشار حدود ۱۰۰ کتاب تخصصی و انجام پژوهش‌های متعدد علمی در مسیر ارتقای دانش و فرهنگ مدیریتی بنگاه‌های اقتصادی و سازمان‌های بخش عمومی، خدمت نموده است. از سال ۹۳ با ایجاد مجموعه شتاب‌دهنده کارآفرینی، آریانا به عرصه توسعه استارتاپ‌های مبتنی بر اینترنت وارد شده است که اپلیکیشن «هم‌آموز» به‌عنوان اولین خروجی آن، پرطرفدارترین زیرساخت آموزش مجازی در حال حاضر است.

از سال ۸۸ به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری جانبی، تملک و مدیریت «شرکت رستوران‌های شیلا» توسط ایشان انجام شد و با توسعه و اصلاح مدل کسب‌وکار، هم‌اینک حدود ۳۰۰ نفر در ۱۸ شعبه و بخش تولید این شرکت مشغول به کار هستند. حسین اکبری در عرصه تشکل‌گرایی از سال ۷۶ به‌عنوان هیئت‌مؤسس و هیئت‌مدیره «انجمن مهندسی صنایع ایران» کار خود را آغاز کرد و در ادامه از سال ۷۹ به عضویت در شورای مرکزی کنفدراسیون صنعت درآمد و در ۵ سال گذشته به‌عنوان نایب‌رئیس شورای مرکزی با این تشکل همکاری داشته است.

تدریس مدیریت استراتژیک و ترجمه کتاب‌های «رقص تغییر» و «نقشه استراتژی» ازجمله اقدامات ایشان در حوزه تخصصی مدیریت است.