اخبار

نمایش شش فیلم کارستان دردومین جشنواره فرهنگی ترمه در مونیخ
13 اسفند 1396

نمایش شش فیلم کارستان دردومین جشنواره فرهنگی ترمه در مونیخ

شش مستند مجموعه کارستان «شاعران زندگی» به کارگردانی شیرین برق‌نورد، «پازلی‌ها» به کارگردانی مهدی گنجی، «مادر زمین» به کارگردانی مهناز افضلی، «طبرستانی‌ها» و «بنیان‌گذار محک» به کارگردانی محسن عبدالوهاب و «پنبه تا آتش» به کارگردانی بهرام عظیم‌پور و تهیه‌کنندگی مجتبا میرتهماسب، در دومین جشنواره فرهنگی ترمه نمایش داده می‌شوند.

جشنواره فرهنگی ترمه مونیخ که امسال دومین سال برگزاری اش می باشد از تاریخ 28 فوریه تا 5 مارچ ( 9 تا 14 اسفندماه) برگزار می‌شود. این جشنواره تلاش دارد تا با به نمایش گذاشتن جلوه های مغفول مانده و یا کمتر دیده شده فرهنگ و هنر ایران بالاخص در نمای بین المللی، در حد امکان تصویر جامع تری را در معرض دید مخاطبان غیر ایرانی خود بگذارد. این جشنواره که به همت جمعی از ایرانیان مقیم آلمان، برگزار می شود، مشخصا در این دوره، تمام تمرکز و توجه خود را بر آثار ارزنده هنری ای گذاشته است که توسط هنرمندان ایرانی مقیم ایران تولید شده اند. به این ترتیب که در این دوره،اقدام به دعوت جمعی از بهترین هنرمندانِ حوزه های ادبیات، عکس، موسیقی، فیلم داستانی و مستند، تئاتر و طراحی لباس از ایران کرده است.

مجموعه فیلم های کارستان نیز به عنوان مجموعه منتخب جشنواره برای بخش فیلم‌های مستند، طی 4 سانس در روزهای یکشنبه و دو شنبه 4 و 5 مارچ (13و14اسفندماه) در سینما ماکسیم جدید مونیخ اکران خواهند شد. گفتنی است مجتبا میرتهماسب، محسن عبدالوهاب و هایده شیرزادی (کارآفرین) در این نمایش‌ها و همینطور جلسه پرسش و پاسخی که توسط جشنواره در خصوص مجموعه فیلم‌های کارستان، در روز دوشنبه برنامه ریزی شده، حضور خواهند داشت.

«کارستان» مجموعه فیلم‌های مستندی است از زندگی‌های الهام‌بخش زنان و مردانی که در رویارویی با چالش‌های بسیار توانسته‌اند معنای کار را حرمت بخشند و انتقال دانش و تجربه‌های‌شان الگوهای با ارزشی برای کل جامعه به‌خصوص جوانان باشد. که طراحی، برنامه‌ریزی و تولید آن در بخش خصوصی از سال ۱۳۹۳ آغاز شده و تا به حال شش مستند از این مجموعه به نمایش درآمده است. همنیطور نسخه نمایش خانگی این آثار از ۵اسفند ماه ۱۳۹۶ توسط فروشگاه شهرفرنگ در شبکه نمایش خانگی توزیع شده است.